Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This luxurious designer cushion brings colourful dragonflies and delicate flowers with a touch of the exotic into your home. The Tropical Garden Fringe cushion has a removable zippered cover in a velvet look. The golden fringes that stylishly frame the motif provide glamorous highlights. The cushion is not only extremely comfortable, but also ensures a sophisticated interior ambience in terms of quality and design.
- A glamorous upgrade for any room: the decorative cushion with iridescent colourful dragonflies on a black background framed by a fringed edge in gold
- Eye-catching: with a size of 45 x 45 cm the square decorative cushion is a beautiful focal point on the sofa and armchair in the living room, or the bed in the bedroom
- A luxurious shimmer is ensured by the velvet fabric of the cushion cover and the glamorous border
- Removable cover: the decorative cushion with filling has a removable cover that is fitted with a zip
- Easy to care for: the cover of the decorative cushion can be machine washed at 30 degrees
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.55 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Color oro, Nero, Policromo |
| Details: | con cerniera lampo, lavabile in lavatrice |
| Catalogo di stampa: | : 100 %, : 100 %, 30 °C, |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2018-2 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Retro Elegance |
Valutazioni
Accedi