Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The artfully woven leather-look cover gives the cushion an exciting texture and depth. The timeless black color adds clear, modern accents and goes perfectly with a wide range of colors and materials. Whether on the sofa, your favorite armchair, or in bed, this versatile accessory complements a wide variety of interior styles with a touch of elegance. Thanks to the practical zipper, the cover can be easily removed and cleaned. This stylish cushion creates a cozy atmosphere and becomes a subtle eye-catcher in any interior.
- Black decorative cushion in leather look, 45 x 45 x 6 centimeters (H/W/D)
- The woven cushion cover in leather look adds a special depth to living areas
- Adds a modern and clean accent to your sofa, armchair, or bed
- Completely black, the cushion can be combined in many ways with different colors, textures, and interior styles
- Removable cover with zipper, filling cushion included in delivery
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.68 kg |
| Volume (imballato) | 0,13 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | con cerniera lampo, pulizia selettiva |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Riempimento: 350 g, , |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi