Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish decorative cushion that combines floral romance with glamorous chic: Lush peonies in warm color nuances unfold their full expressiveness on a deep black background and look almost as if they have been painted. The shimmering cover in a sophisticated velvet look gives the accessory a luxurious look, while the golden fringed edge adds a touch of extravagance. Whether as an elegant highlight on the sofa, an opulent addition in the bedroom or a sophisticated accent in the reading chair - this decorative cushion makes a skillful statement and can be wonderfully combined with gold details, dark tones or other velvet textures. A must-have for style-conscious interiors with character.
- Elegant decorative cushion with floral motif, 45 x 45 x 12 centimetres (H/W/D)
- The beautiful peonies in warm tones stand out against the black background
- A luxurious upgrade for sofas, armchairs and beds thanks to the shimmering cover in a soft velvet look
- The extravagant fringed edge in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,08 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Policromo |
|---|---|
| Details: | con cerniera lampo, fatto a mano, lavare a mano, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Riempimento: 100 %, ,,, |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi