Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This elegant decorative cushion combines luxurious khaki green with soft beige tones and features a unique surface texture. It lends every living area a natural, dynamic flair while also appearing elegant and modern. The velvety-soft cover invites you to relax and turns your sofa, armchair or bed into a cosy retreat. Thanks to its harmonious colour composition, the cushion can be ideally integrated into minimalist, urban or modern interior design concepts and offers numerous combination possibilities with neutral tones or contrasting accents. A stylish accessory that creates atmosphere and at the same time combines comfort and design in a charming way.
- Elegant decorative cushion in green and beige, 45 x 45 x 6 centimetres (H/W/D)
- Luxurious khaki green and the special surface texture exude a natural, dynamic flair
- The velvety soft cover provides luxurious comfort on the sofa, armchair or bed
- The cushion fits perfectly into minimalist, modern and urban living styles
- Removable cover with zip fastening, filling cushion included in delivery
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.54 kg |
| Volume (imballato) | 0,13 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Verde |
| Details: | con cerniera lampo, pulizia selettiva |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Riempimento: 350 g, , |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi