Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Sunny floral splendour for every room: this decorative cushion in delicate pastel yellow transforms your sofa, armchair or bed into a little oasis of well-being. The finest embroidery depicts delicate daisy blossoms, while the white cord edging adds a touch of elegance and style. The cushion looks lively, cheerful and elegant at the same time – a real eye-catcher that instantly enhances any room. The removable cover made of 100% linen ensures a natural, high-quality feel, is easy to clean and makes the cushion versatile. The filling cushion is already included and perfectly rounds off the comfortable design.
- Decorative cushion with yellow floral embroidery, 40 x 60 x 1 centimetres (H/W/D)
- The decorative cushion in delicate pastel yellow adds lively accents with floral and plant motifs
- Fine embroidery and white cord edging make this cushion an elegant highlight on your sofa, armchair or bed.
- The removable cover made of 100% linen creates a high-quality, pleasant look and feel.
- Removable cover with zip fastening, filling cushion included in delivery
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 40 cm |
| Larghezza | 60 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.95 kg |
| Volume (imballato) | 0,12 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Giallo |
| Details: | con cerniera lampo, lavare a mano |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Riempimento: 100 %, Elementi decorativi: 100 %, , |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Topic: | Christmas |
Valutazioni
Accedi