Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A touch of wilderness meets boho glam: this decorative cushion brings life to any sofa with its animal print and playful fringing. The mix of exotic pattern and textile texture creates exciting contrasts and makes the accessory a stylish eye-catcher. Perfect for spicing up plain seating furniture or adding the finishing touch to a bed set-up. Combined with velvet, linen or natural materials, it creates a casual yet elegant look. Whether as a solo star or in a mix with other prints - this cushion brings personality into play and gives the room a touch of urban nonchalance.
- Decorative cushion with leopard pattern in gold and black, 45 x 45 x 12 centimetres (H/W/D)
- The cushion impresses with its opulent leopard pattern in luxurious, dark color nuances
- A luxurious upgrade for sofa, armchair and bed thanks to the velvety soft cover
- The extravagant fringed card in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.58 kg |
| Volume (imballato) | 0,07 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige, Marrone, Nero, Policromo |
| Details: | con cerniera lampo, fatto a mano, lavabile in lavatrice, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | copertina: 3 %, :, 97 %, ,, 30 °C, |
| Serie: | Leo Fringe |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2022-1 |
| Topic: | Christmas |
| Calendario di marketing: | Marzo |
Valutazioni
Accedi