Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish accent with a moment of brilliance: this decorative cushion creates elegant highlights in the interior with its sophisticated motif and refined fringing. The shimmering fabric gives sofas, armchairs or beds a luxurious touch and adds that certain something to the living room ambience. Particularly effective in combination with velvet, metallic accessories or furniture in dark tones. As a soloist or in a mix with other cushions in gold, black or cream, it brings depth and sophistication to any interior. A glamorous home accessory that combines comfort and design in a charming way.
- Elegant decorative cushion in gold and blue, 45 x 45 x 12 centimetres (H/W/D)
- Adds glamorous accents with its elegant color combination and minimalist leaf motif
- A luxurious upgrade for sofas, armchairs and beds thanks to the shimmering cover in a soft velvet look
- The extravagant fringed edge in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.59 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Blu, Color oro |
| Details: | con cerniera lampo, fatto a mano, lavabile in lavatrice, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | copertina: 100 %, :, ,, 30 °C, |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2022-1 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Retro Elegance |
| Topic: | Christmas |
Valutazioni
Accedi