Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A splendid cushion for the bed, sofa and armchair with nostalgic glamour and a gang of monkeys gyrating merrily between banana trees and palm leaves. Easy to combine with plain cushions and other motifs in the current jungle look.
- Square throw cushion with an exotic print on a lightly shimmering cover and fringed edge
- Monkey business in the jungle in the style of historical tapestries in the colours petrol, green and golden yellow
- Gives every sofa more style and cosiness as a decorative cushion
- The cushion in its jungle costume goes well with all neutral colours and adds a harmonious touch of colour
- A practical feature: the decorative cushion has a zip, so the cover made of synthetic fibre can be washed by hand, filling included
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,07 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Policromo, Verde |
| Details: | con cerniera lampo, fatto a mano, lavare a mano, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | :, :, ,,, |
| Serie: | Jungle Fever |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2020-1 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Retro Elegance |
| Topic: | Christmas |
| Calendario di marketing: | Agosto |
Valutazioni
Accedi