Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real statement piece with the wow factor: this extravagant cushion brings a breath of fresh air to the interior with its wild giraffe motif and abstract shapes in bright colors. Sparkling details made from handmade ornaments add a touch of glam and make the accessory a highlight on the couch, lounge chair or day bed. The soft, velvety fabric not only invites you to lean back, but also adds a stylish touch of extravagance to any feel-good oasis. Particularly cool in a mix with plain-colored textiles or on patterned sofas in a maximalist style. A decorative eye-catcher with character - charmingly wild and luxurious at the same time.
- Colorful decorative cushion with giraffe motif, 45 x 45 x 25 centimeters (H/W/D)
- The giraffe, surrounded by abstract motifs and shapes in bright colors, sets wild and unusual accents
- Detailed, glittering handmade ornaments lend the cushion extravagance and modern glamour
- A luxurious upgrade for sofa, armchair and bed thanks to the velvety soft cover
- Cover removable with zipper, filling cushion already included
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 20 cm |
| Peso | 0.72 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Policromo |
| Details: | con cerniera lampo, fatto a mano, pulizia selettiva |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Riempimento: 100 %, Elementi decorativi: 100 %, ,, |
| Serie: | Fantasy |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi