Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real character piece with texture and style: this cushion scores points with its exciting color combination, artistic leather details and fine braided structure, subtly reminiscent of traditional craftsmanship. The mix of materials gives sofas, armchairs and beds a modern touch with a charming twist. Particularly effective in combination with natural tones, coarse linen fabrics or dark wood. As a stand-alone piece, it makes a stylish statement
in an arrangement with other textiles, it creates a harmonious look with depth. Decorative cushions such as this one not only bring comfort, but also personality and visual interest to the interior.
- Luxurious cushion with textured mix in black, white and green, 45 x 45 x 10 centimetres (H/W/D)
- An elegant interplay of black and white textures and dark pine green
- Elegant details and braiding in a leather look create stylish accents on the sofa, armchair or bed
- The carefully handcrafted cover is removable with a zipper
- The comfortable filling cushion is included in the scope of delivery
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.57 kg |
| Volume (imballato) | 0,12 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Nero, Verde |
| Details: | con cerniera lampo, fatto a mano, lavaggio a secco, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | copertina: 80 %, 20 %, : 100 %, ,,, |
| Serie: | Ella |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-1 |
Valutazioni
Accedi