Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A decorative highlight with an artistic touch: this cushion brings a breath of fresh air to the living room with its finely embroidered curves in vibrant green and bright yellow. The soft lines give the design a natural dynamic and make it the ideal accent piece for simple upholstered furniture or color-coordinated textile worlds. Carefully crafted by hand, it combines craftsmanship with a modern sense of style. Whether on your favorite armchair, bed or as a splash of color on the sofa - this piece of jewelry adds lightness and a touch of summer feeling to the room. Ideal in a mix with natural tones or golden accessories.
- Decorative cushion with flowing motif in green and yellow, 45 x 45 x 25 centimetres (H/W/D)
- Finely embroidered, softly curved contours bring dynamism to any living landscape
- The combination of sunny yellow and lush green creates a harmonious, inviting atmosphere
- The carefully handcrafted cushion is an eye-catcher on the sofa, armchair or bed
- Removable cover with zipper, filler cushion already included
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 20 cm |
| Peso | 0.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Giallo, Verde |
| Details: | con cerniera lampo, fatto a mano, pulizia selettiva |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Riempimento: 100 %, Elementi decorativi: 100 %, ,, |
| Serie: | Electric Feeling |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi