Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real highlight for sofas, armchairs & co: this decorative cushion plays with graphic dynamics and brings fresh energy to any living concept with its zigzag design in a color-blocking style. Home textiles like these combine comfort with character - ideal for adding a personal touch to the interior. It looks particularly exciting when mixed with cushions in contrasting patterns or calm plain tones. Whether as an accent on your favorite armchair or as part of a casual cushion ensemble on the bed - this look thrives on style breaks and bold combinations. A small detail with a big style factor.
- Colorful cushion with geometric pattern, 45 x 45 x 25 centimeters (H/W/D)
- Symmetrical shapes and dynamic lines create unusual accents on the couch, bed or armchair
- Warm colors create an inviting, cozy atmosphere
- The carefully handcrafted cover is removable with a zipper
- The comfortable filling cushion is already included in the scope of delivery
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 20 cm |
| Peso | 0.68 kg |
| Volume (imballato) | 0,04 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Policromo |
| Details: | con cerniera lampo, fatto a mano, pulizia selettiva |
| Catalogo di stampa: | copertina: 100 %, : 100 %, : 100 %, ,, |
| Serie: | Colour Block |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi