Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A touch of luxury meets playful extravagance: this decorative cushion enchants with its artistic bird of paradise motif and brings vibrant elegance into the home. The shimmering fabric emphasizes the detailed design and creates a sophisticated look with a wanderlust factor. Ideal as a glamorous accent on velvety sofas, in a mix with golden accessories or in combination with rich colors such as emerald green or royal blue. As a solo artist or part of a stylish cushion duo, it adds a touch of exoticism with a gallery feel to living rooms, bedrooms or guest rooms. A decorative highlight for anyone who loves unusual details.
- Colorful decorative cushion with tropical bird motif, 45 x 45 x 12 centimeters (H/W/D)
- Two impressive birds and tropical plant elements radiate colorful jungle vibes
- A luxurious upgrade for sofas, armchairs and beds thanks to the shimmering cover in a soft velvet look
- The extravagant fringed edge in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,08 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Marrone, Policromo, Verde |
|---|---|
| Details: | con cerniera lampo, fatto a mano, lavare a mano, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Riempimento: 100 %, ,,, |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi