Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Colorful style meets cozy comfort! This artfully patterned decorative cushion makes a real design statement in the home with its vibrant shades and linear shapes. The blend of wool and cotton ensures a pleasant feel and invites you to relax. Whether as an eye-catcher on the sofa, as an accent on the armchair or as a splash of colour in bed - it harmonizes perfectly with modern velvet sofas, Scandinavian wooden furniture or boho interiors and creates lively contrasts with plain colors.
- Patterned decorative cushion in bright colors, 50 x 50 x 14 centimeters (H/W/D)
- Bright colors and straightforward shapes create an extraordinary, modern look
- Sofa cushions with a pleasant feel thanks to wool and cotton content
- The cushion is a real eye-catcher on an armchair, sofa or in bed
- The comfortable filling cushion is included in the scope of delivery
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 50 cm |
| Larghezza | 50 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 0.85 kg |
| Volume (imballato) | 0,21 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Policromo |
| Details: | con cerniera lampo, lavaggio a secco, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | : 45 %, 30 %, 25 %, : 100 %, : 100 %, ,, |
| Serie: | Artistic |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Topic: | Wild Summer |
Valutazioni
Accedi