Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The Venice Line collection is designed exclusively for KARE by the well-known furniture designer Morten Georgsen. Georgsen is a master in combining modern yet timeless design with a strikingly individual personality. "Simple but significant" is his design philosophy. Just like Venice: distinctive lines meet effective details such as the colour and graphic fronts. The collection includes various dressers and sideboards.
- Elegant sideboard in silver and gold with graphic front design, 64 x 180 x 45 centimetres (H/W/D)
- Exclusively created for KARE by the well-known Danish furniture designer Morten Georgsen
- Neat and tidy: The four spacious compartments offer plenty of storage space. Thanks to its dimensions the sideboard can also be used as the basis for a large TV screen
- Scandinavian design with a portion of glamour - this is what makes the colour scheme and the exclusive front design so special
- The metallic surface finish shimmers from silvery to golden, depending on the light
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 64 cm |
| Larghezza | 180 cm |
| Profondità | 45 cm |
| Peso | 38 kg |
| Volume (imballato) | 0,55 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Argento |
| Details: | fatto a mano, massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Piede / Base:, Maniglie:, Coperchio: 25 Kg, Mensola: 15 Kg,, |
| Speciali: | Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2020-1 |
| Calendario di marketing: | Gennaio, Aprile |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi