Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The furniture in our Travertino series combines minimalist design with the natural appeal of an elegant stone finish. The open-pored surface captivates with a fine, lively structure that is reminiscent of real travertine, not only visually but also haptically, and brings depth to the interior. Every angle reveals new nuances and unique grains in delicate beige tones – calm, warm, and harmonious. Thanks to a special coating, the surface remains durable and easy to clean. Handles made of sparkling rock crystal geodes add a luxurious accent and symbolize clarity and balance. The spacious sideboard impresses with plenty of storage space behind elegant fronts and becomes a stylish focal point in the living room or dining room – perfect for dishes, books, or decorative favorite pieces.
- Modern sideboard in beige with a travertine stone look, 77 x 140 x 45 centimeters (H/W/D)
- Ein echtes Design-Highlight in moderner Travertin-Optik, das mit klarer Formsprache ruhige Eleganz und zeitlose Klarheit ausstrahlt
- The vibrant structure gives it an authentic look and feel, and its coating makes it durable and easy to clean
- The handles made of sparkling rock crystal geodes add a luxurious touch and symbolize clarity and harmony
- Technology, magazines, or decorations can be elegantly stored behind three doors with a practical soft-close function
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 77 cm |
| Larghezza | 140 cm |
| Profondità | 45 cm |
| Peso | 44.9 kg |
| Volume (imballato) | 0,67 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | chiusura soft close, regolabile in altezza, smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Mensola: 2 Stück Pannelli di fibre a media densità, Maniglie: 3 Stück,, Mensola:,, |
| Serie: | Travertino |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi