Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This modern sideboard combines practical functionality with a bold, sculptural look. The gently undulating front structure and glossy lacquer finish give the piece an exciting depth, making it a lively highlight in your living room, bedroom, or study. Inside, adjustable shelves provide space for everything that needs to be stored stylishly – from books to crockery or textiles. The delicate frame made of shiny stainless steel contrasts coolly with the powerful pink and gives the sideboard an almost floating lightness. The piece really comes into its own when combined with clean minimalism, contrasting black and white, or shiny metallic accents.
- Modern sideboard with wavy texture in pink, 80 x 151.6 x 40 centimeters (H/W/D)
- With its modern high-gloss finish and corrugated front, the sideboard brings dynamism and depth to the interior
- Completely pink, the sideboard adds a bold splash of color and gives any living style an energetic touch
- Creates flexible storage space for books, clothes, or everyday items with a practical push-to-open function and two adjustable shelves
- The polished stainless steel frame creates a harmonious contrast and gives the sideboard a sense of lightness
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 80 cm |
| Larghezza | 151.6 cm |
| Profondità | 40 cm |
| Peso | 60.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,78 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Rosa |
| Details: | massima capacità di carico, montato, push-to-open, regolabile in altezza |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Mensola: 2 Stück Pannelli di fibre a media densità, Porta: 4 Stück Pannelli di fibre a media densità,, Mensola: 2 Stück, 100 Kg,, |
| Serie: | stucco |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi