Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This modern sideboard combines functionality with sculptural elegance. The gently undulating front structure and glossy lacquer finish give the piece an exciting three-dimensionality, making it a stylish highlight in any living room, bedroom, or study. The spacious interior features adjustable shelves that provide space for everything you want to store elegantly—from books to tableware or textiles. The glossy stainless steel frame contrasts beautifully with the soft light gray color scheme and creates an airy, almost floating effect. The sideboard looks particularly striking when combined with minimalist décor, glass vases, or black and white accents.
- Modern sideboard with wavy texture in light grey, 80 x 151.6 x 40 centimetres (H/W/D)
- With its modern high-gloss finish and corrugated front, the sideboard brings dynamism and depth to the interior
- The cool light gray blends harmoniously into numerous interior styles and perfectly showcases your favorite decorative items
- Creates flexible storage space for books, clothes, or everyday items with a practical push-to-open function and two adjustable shelves
- The polished stainless steel frame creates a harmonious contrast and gives the sideboard a sense of lightness
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 80 cm |
| Larghezza | 152 cm |
| Profondità | 40 cm |
| Peso | 60.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,78 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Grigio |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, montato, push-to-open, regolabile in altezza |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Mensola: 2 Stück Pannelli di fibre a media densità,, Mensola:, 100 Kg,, |
| Serie: | stucco |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi