Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Coated steel and glass - these are the ingredients that define the casual look of this sideboard. While the frame of this four-door unit is made of steel and is reminiscent of industrial design, the fronts and sides are made of grooved glass - this gives the sideboard a certain elegance and lightness. The La Gomera series, which includes various cabinets and chests of drawers, is characterised by a mix of steel and glass materials, distinctive lines and slightly flared feet.
- Small sideboard in an understated look made of black steel with glass elements and brass-coloured accents
- Adapts easily to its surroundings in the living room or dining room without being overpowered, and also suits smaller rooms
- Cool and absolutely timeless material mix of steel and grooved glass – the refined variant of the industrial style
- Decorative detail: the brass-coloured handles and feet that lend the industrial design a refined touch
- This sideboard can be combines perfectly with the other models in this furniture series
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 75 cm |
| Larghezza | 120 cm |
| Profondità | 38 cm |
| Peso | 30.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,34 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Nero |
| Details: | massima capacità di carico, montato in modo permanente, smontato |
| Catalogo di stampa: | Corpo:, Parti laterali: Vetro Vetro di sicurezza temperato, Coperchio: Vetro Vetro di sicurezza temperato, Pannelli di fibre a media densità, Piede / Base:, Mensola:, Maniglie:, Porta: Vetro Vetro di sicurezza temperato,, Mensola:, 15 Kg, 10 Kg, |
| Serie: | La Gomera |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2019-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Loft |
| Calendario di marketing: | Gennaio |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi