Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The furniture in the Giulio series combines modern living with timeless naturalness. Thanks to its functional design, it offers stylish storage solutions with character. The authentic oak wood look with natural grain gives each piece a warm appearance and blends harmoniously into a wide variety of interior designs – from modern to classic. Well-thought-out details such as gently closing doors with a soft-close function and a sturdy frame with narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and emphasize the high-quality, light look in the room. The sideboard is ideal as an elegant storage wonder in the living or dining area, creating order and at the same time skillfully showcasing decorative favorite pieces. A statement piece that effortlessly combines function and design.
- Modern sideboard in oak wood look, 80 x 180 x 42 centimeters (H/W/D)
- Authentic oak wood look with natural grain gives off a warm vibe and blends in nicely with lots of different interior designs
- Four spacious compartments offer ample storage space for books, decorations, tableware, and everyday items
- The doors with practical soft-close function enable comfortable opening and closing
- The sturdy frame and narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and a light look in the room
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 80 cm |
| Larghezza | 180 cm |
| Profondità | 42 cm |
| Peso | 54.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,73 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Écru |
| Details: | chiusura soft close, massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Quercia Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Piede / Base:, Mensola: 2 Stück Pannelli di fibre a media densità, Maniglie:, Porta: 4 Stück Quercia Pannelli di fibre a media densità, Coperchio: 25 Kg, Mensola: 10 Kg,, |
| Serie: | Giulio |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Living |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi