Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Sculpturally shaped fronts with a three-dimensional effect and a shiny chrome finish give the Carino series an expressive, modern character. Clean lines, a delicate black frame and handle-free surfaces create a light, high-quality look with a sophisticated design. As a spacious sideboard, this piece of furniture expands the series with versatile storage space and offers room for crockery, decorative elements or media devices. At the same time, the design has a deliberately sculptural effect and adds an elegant accent to living or dining areas without weighing down the room.
- Modern sideboard in silver and black, 80 x 151 x 41 centimetres (H/W/D)
- The three-dimensional design of the fronts in a shiny chrome finish creates an extraordinary look
- The sideboard with 4 spacious compartments provides practical storage space for crockery, decorations or media devices in the living room
- The slim black frame gives the sideboard a light appearance and is made of sturdy steel
- The practical push-to-open function allows effortless opening and a high-quality, handle-free look
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 80 cm |
| Larghezza | 151 cm |
| Profondità | 41 cm |
| Peso | 35.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,15 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Argento |
| Details: | massima capacità di carico, push-to-open |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Piede / Base:, Porta: 2 Stück, Porta:, 100 Kg |
| Serie: | Carino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Loft |
| Calendario di marketing: | Giugno |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi