Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The furniture in our Brighton collection exudes the charm of the 1950s in a modern and stylish way. Characteristic wood grains and vertical front structures bring natural warmth and a dynamic look to your home. The handle-free front with practical push-to-open function ensures a clear, elegant overall appearance and comfortable handling in everyday use. Thanks to their well-designed, flexible storage space, the pieces are not only visual highlights, but also real organisational talents. The matching sideboard with six interior compartments is perfect for storing crockery, table linen or documents and brings order and style to your living or dining room. With a mirror, art object or statement lamp above it, it becomes the style-defining centrepiece of any interior.
- Modern sideboard in oak look with three doors, 75 x 170 x 41.5 centimetres (H/W/D)
- With its clean lines and textured slatted fronts, this sideboard brings stylish retro flair and dynamism to your interior
- Veneered oak characterises the sideboard with authentic wood grain and natural warmth
- 6 spacious compartments provide flexible storage space for crockery, decorations or media devices in any living area
- The practical push-to-open mechanism ensures a luxurious, handle-free look and convenient opening and closing
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 75 cm |
| Larghezza | 170 cm |
| Profondità | 41.5 cm |
| Peso | 61.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,31 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Écru |
| Details: | massima capacità di carico, push-to-open, regolabile in altezza, smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Quercia Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Porta: 3 Stück Pannelli di fibre a media densità, Mensola: 3 Stück, 100 Kg,, |
| Serie: | Brighton |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi