Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A small design highlight with a big impact: this picture frame adds playful accents with its sweeping lines and colourful check pattern. The combination of rich pink and delicate blue brings a breath of fresh air to any interior and adds personality to chests of drawers, shelves or bedside tables. Ideal for showcasing your favourite photos, illustrations or postcards – individually or as part of a colourful mix of pictures. Particularly effective in clean environments, where the frame shines as a colourful eye-catcher. A charming accessory that skilfully combines art and style.
- Patterned picture frame in pink, 22.8 x 18.1 x 2.1 centimetres (H/W/D)
- The frame impresses with its organic shape and contrasting, checkered structures in rich pink and light blue
- Perfect for art prints or personal photos to showcase memories in style
- Made from dimensionally stable polyresin and crafted by hand with great attention to detail
- Suitable for wall mounting or standing, either horizontally or vertically
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 22.8 cm |
| Larghezza | 18.1 cm |
| Profondità | 2.05 cm |
| Peso | 0.55 kg |
| Volume (imballato) | 0,03 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Rosa, Viola |
| Details: | Teilweise Handarbeit, dipinti a mano, ogni pezzo unico, orizzontale e verticale |
| Catalogo di stampa: | : Vetro, :, :, utilizzabile in piedi, per fissaggio a parete,,, |
| Serie: | Wavy |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi