Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
With its textured applications in fresh shades of green, this glass adds a lively accent to any table. Ideal for water, juices or cocktails, it brings a touch of freshness and style to any occasion. The design blends harmoniously with plain or colorful tableware sets and creates a playful, modern look. Whether for everyday use or special occasions, this glass combines functionality and elegance and can be integrated into a wide variety of table arrangements.
- Clear wine glass with green details, 24 x 9 x 9 centimeters (H/W/D)
- Versatile use for red and white wine - ideal for stylish moments of enjoyment and tasteful table settings
- Thanks to the textured applications in refreshing shades of green, the glass is comfortable to hold
- Harmonizes wonderfully with plain or coloured tableware sets and creates lively accents in the interior
- The wine glass with a capacity of 320 ml provides a full-bodied enjoyment experience for fine wines
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 24 cm |
| Larghezza | 7.3 cm |
| Profondità | 7.5 cm |
| Peso | 0.21 kg |
| Volume (imballato) | 0,09 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina, Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Verde |
| Details: | quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | Vetro, 320 ml |
| Serie: | Confetti |
| Speciali: | Deals, In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi