Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This console really has it all. Cubism in its purest form and a design object with function. The mirror surfaces are arranged like prisms and lend rooms a truly enchanting flair. Whether as a single piece or in combination, our Prisma series enriches any ambience. Absolute showpieces from our Design & the City trend world. Smart, young-timer furniture with geometric and striking lines are characteristic of this collection, which includes not only furniture but also lighting and home accessories.
- Mirrored console with three-dimensional fronts, 80 x 126.5 x 38 centimeters (H/W/D)
- The mirror elements with their faceted edges emphasize the luxurious look and high-quality finish
- Versatile use - as a stylish shelf in the hallway, elegant dressing table in the bedroom or decorative highlight in the living area
- Mirrored surfaces reflect light and surroundings and make rooms appear more spacious and larger
- This show piece is carefully packaged and delivered already assembled
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 80 cm |
| Larghezza | 126.5 cm |
| Profondità | 38 cm |
| Peso | 38.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,59 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | A specchio |
| Details: | massima capacità di carico |
| Catalogo di stampa: | Vetro, Eucalipto Pannelli di fibre a media densità, Coperchio: 25 Kg |
| Serie: | Prisma |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison1981-1 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Elegance – Glam |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi