Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Many possible uses make a piece of furniture timeless and durable. This wall console can be used as a home bar, dressing table or for storage. However, its true value is its design. The High Heel model comes from the “Fluid Realities” collection, KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature is characterized by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and designer lamps from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- Modern, large wall console in black, 200 x 74 x 200 centimeters (H/W/D)
- Minimalist and functional designer furniture for every modern living style
- Console from the exclusive cooperation Karim Rashid x KARE Design
- There is practical storage space behind two hinged doors
- Ideal console for hallways, living rooms and bedrooms
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 74 cm |
| Larghezza | 200 cm |
| Profondità | 38 cm |
| Peso | 43.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,45 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Nero |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, 100 Kg, |
| Serie: | High Heel |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi