Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Many possible uses make a piece of furniture timeless and durable. This wall console can be used as a home bar, dressing table or storage unit. However, its true value lies in its design. The High Heel model is part of the ‘Fluid Realities’ collection, an exclusive collaboration between KARE and renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature style is characterised by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and lighting from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- Modern wall console in white, 140 x 74 x 140 centimetres (H/W/D)
- Minimalist and functional designer furniture for every style of living, which impresses with its clean lines and glossy finish
- The console table from the exclusive Karim Rashid x KARE Design collaboration showcases the designer's iconic style in every detail
- A practical upgrade for any home, with two spacious compartments with hinged doors for easy storage of keys, accessories or everyday items
- Versatile – as a stylish storage unit in the hallway, an elegant dressing table in the bedroom or a decorative highlight in the living area
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 74 cm |
| Larghezza | 140 cm |
| Profondità | 38 cm |
| Peso | 32.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,32 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Bianco |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, 100 Kg, |
| Serie: | High Heel |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
Accedi