Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The furniture in the Giulio series combines modern living with timeless naturalness. Thanks to its functional design, it offers stylish storage solutions with character. The authentic oak wood look with natural grain gives each piece a warm appearance and blends harmoniously into a wide variety of interior designs – from modern to classic. Well-thought-out details such as gently closing doors with a soft-close function and a sturdy frame with narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and emphasize the high-quality, light look in the room. As a stylish companion next to the bed, in the hallway, or next to the living room furniture, the compact chest of drawers offers space for everything that needs to be within reach and rounds off any room concept with natural warmth. A subtle design highlight with functional added value.
- Small chest of drawers in oak look, 55 x 58 x 42 centimeters (H/W/D)
- Authentic oak wood look with natural grain gives off a warm vibe and blends in nicely with lots of different interior designs
- Also functions as a bedside table and offers storage space for books and everyday items with 2 drawers
- The doors with practical soft-close function enable comfortable opening and closing
- The sturdy frame and narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and a light look in the room
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 58 cm |
| Larghezza | 55 cm |
| Profondità | 42 cm |
| Peso | 19.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,17 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto |
|---|---|
| Colore: | Écru |
| Details: | chiusura soft close, massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Quercia Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Piede / Base:, Cassetto: 2 Stück Quercia Pannelli di fibre a media densità, Maniglie:, Coperchio: 25 Kg,, |
| Serie: | Giulio |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Living |
| Calendario di marketing: | Maggio |
Valutazioni
Accedi