Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The furniture in our Travertino series combines minimalist design with the natural appeal of an elegant stone finish. The open-pored surface captivates with a fine, lively structure that is reminiscent of real travertine, not only visually but also haptically, and brings depth to the interior. Every angle reveals new nuances and unique grains in delicate beige tones – calm, warm, and harmonious. Thanks to a special coating, the surface remains durable and easy to clean. Handles made of sparkling rock crystal geodes add a luxurious accent and symbolize clarity and balance. The small chest of drawers with two drawers and a soft-close function is perfect as a stylish bedside table or elegant side table – a versatile favorite with a refined character.
- Small chest of drawers with two drawers in travertine stone look, 50 x 49 x 41 centimeters (H/W/D)
- A real design highlight in light travertine stone look, which radiates calm elegance and timeless clarity with its clear design language
- The vibrant structure gives it an authentic look and feel, and its coating makes it durable and easy to clean
- The handles made of sparkling rock crystal geodes add a luxurious touch and symbolize clarity and harmony
- 2 drawers with practical soft-close function create additional storage space in the living area, hallway, or as a bedside table
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 50 cm |
| Larghezza | 49 cm |
| Profondità | 41 cm |
| Peso | 15.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,14 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | chiusura soft close, massima capacità di carico, montato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Pannelli di fibre a media densità, Cassetto: 2 Stück Pannelli di fibre a media densità, Maniglie: 2 Stück,, Coperchio: 25 Kg, Cassetto: 10 Kg,, |
| Serie: | Travertino |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
Valutazioni
Accedi