Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The furniture from the Giorgio collection skilfully combines sophisticated design and homely elegance. Expressive wood meets elegant glass accents, lending depth and a touch of glamour to the overall look. Rounded lines and delicate metal feet create a modern lightness that still exudes down-to-earthness. This lowboard combines stylish looks with practical functionality – ideal as TV furniture or for storing technology, media, and home accessories. Cables disappear discreetly inside, while the surface offers space for decorations or screens. Inside, the collection scores with plenty of space for your favorite items and everyday essentials – outside with a look that leaves a lasting impression. Ideal for stylish living concepts that value character, comfort, and quality.
- Wide lowboard with glass top made of wood, 55 x 180 x 42 centimeters (H/W/D)
- Body and fronts made of high-quality walnut veneer, which captivates with its natural warmth and distinctive grain
- The cover plate made of colored, dark glass is particularly easy to clean and creates a luxurious, modern look
- Two compartments and two drawers offer generous storage space for technology, magazines, or decorations
- The slim stainless steel feet ensure stability and durability and a high-quality appearance
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 55 cm |
| Larghezza | 180 cm |
| Profondità | 42 cm |
| Peso | 49 kg |
| Volume (imballato) | 0,49 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Noce Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Coperchio: Vetro, Piede / Base:, Frontale del cassetto: 2 Stück Noce Pannelli di fibre a media densità, Mensola: Pannelli di fibre a media densità, Porta: 2 Stück Pannelli di fibre a media densità, Telaio:, Coperchio: 25 Kg, Mensola: 15 Kg, |
| Serie: | Giorgio |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Elegance – Modern |
| Calendario di marketing: | Maggio |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi