Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The furniture in our Brighton collection exudes the charm of the 1950s in a modern and stylish way. Characteristic wood grains and vertical front structures bring natural warmth and a dynamic look to your home. The handle-free front with practical push-to-open function ensures a clear, elegant overall appearance and comfortable handling in everyday use. Thanks to their well-designed, flexible storage space, the pieces are not only visual highlights, but also real organisational talents. The slim cabinet with five interior compartments creates generous space for clothes, valuable crockery or books – perfect for the living room or dressing area. Placed next to a vase, an art object or a plant, it adds a stylish, vertical accent to the room.
- Tall cabinet in oak look, 200 x 71.5 x 40 centimetres (H/W/D)
- With its clean lines and textured slatted fronts, this cabinet brings stylish retro flair and dynamism to your interior
- Veneered oak characterises the closet with authentic wood grain and natural warmth
- Five spacious compartments offer versatile storage space for clothes, crockery or everyday items in the living room or dressing area
- The practical push-to-open mechanism ensures a luxurious, handle-free look and convenient opening and closing
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 200 cm |
| Larghezza | 71.5 cm |
| Profondità | 40 cm |
| Peso | 61.3 kg |
| Volume (imballato) | 0,28 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto |
|---|---|
| Colore: | Écru |
| Details: | massima capacità di carico, push-to-open, regolabile in altezza, smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Quercia Pannelli di fibre a media densità, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Mensola: 4 Stück Quercia Pannelli di fibre a media densità, Mensola:, 100 Kg,, |
| Serie: | Brighton |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi