Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real favorite with character: this chest of drawers impresses with its hand-carved fronts in ethnic style, which lend depth and expression thanks to their sculptural structure. The warm solid mango wood brings naturalness into the home with its unique grain, while the black metal frame provides a modern contrast. Thanks to the soft-close function, the doors close quietly – perfect for stylish organization in the living room, bedroom, or hallway. Whether for dishes, clothes, decorations, or documents – the storage space is versatile. The chest of drawers looks particularly beautiful against light walls or combined with natural textiles and handmade ceramics.
- Brown solid wood chest of drawers with black frame, 90 x 100 x 45 centimetres (H/W/D)
- With its sculptural front design and carved patterns in a timeless ethnic style, this is a real design highlight
- The black steel frame ensures stability and provides a modern contrast to the light wood body
- With a practical soft-close function, it offers versatile storage space for everyday utensils, crockery, or clothing
- Artfully handcrafted from solid mango wood, which impresses with its stability and characteristic grain
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 100 cm |
| Larghezza | 90 cm |
| Profondità | 45 cm |
| Peso | 32 kg |
| Volume (imballato) | 0,54 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto |
|---|---|
| Colore: | Écru |
| Details: | cerniere regolabili, chiusura soft close, fatto a mano, massima capacità di carico, montato in modo permanente, ogni pezzo unico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Carcassa e fronte: Mango Legno vergine, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Coperchio: Mango Legno vergine, Mensola: 2 Stück Mango Legno vergine, Porta: 2 Stück Mango Legno vergine, Mensola: 1 x, 30 Kg,,,,, |
| Serie: | Madeira |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature |
| Calendario di marketing: | Gennaio, Giugno |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi