Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish eye-catcher with a sophisticated character: this dark chest of drawers made of solid mango wood features hand-carved fronts in a sculptural ethnic design, which lend the piece structure and depth. The natural grain of the wood remains visible despite the dark stain, creating a cozy atmosphere. An elegant gold frame adds a touch of glamour and gives the design a modern lightness. Thanks to the soft-close function, opening and closing is pleasantly quiet. Whether in the living room, bedroom, or entrance area, this chest of drawers cuts a fine figure anywhere as a storage wonder for clothes, dishes, or everyday items.
- Black solid wood chest of drawers with gold frame, 90 x 100 x 45 centimeters (H/W/D)
- With its sculptural front design and carved patterns in a timeless ethnic style, this is a real design highlight
- The golden steel frame ensures stability and provides a modern contrast to the dark wood body
- With a practical soft-close function, it offers versatile storage space for everyday utensils, crockery, or clothing
- Artfully handcrafted from solid mango wood, which impresses with its stability and characteristic grain
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 100 cm |
| Larghezza | 90 cm |
| Profondità | 45 cm |
| Peso | 29.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,54 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | cerniere regolabili, chiusura soft close, fatto a mano, massima capacità di carico, montato in modo permanente, ogni pezzo unico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Carcassa e fronte: Mango Legno vergine, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Coperchio: Mango Legno vergine, Mensola: 2 Stück Mango Legno vergine, Porta: 2 Stück Mango Legno vergine, Mensola:, 30 Kg,,,,, |
| Serie: | Madeira |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature |
| Calendario di marketing: | Gennaio, Giugno |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi