Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Natural beauty meets artistic craftsmanship: the Gino range combines striking wood grains, warm brown tones and detailed relief structures to create a harmonious overall look. The solid mango wood gives each piece a natural, high-quality character with exciting contrasts thanks to the different carving patterns. Thanks to soft-close and push-to-open, the design remains clean and handleless. Whether as a statement in a modern loft or as a highlight in a boho living style - combined with soft earth tones, metal accents or handmade decorative elements, a natural, inviting ambience is created in any living area.
- Chest of drawers in a pattern mix made of solid wood with 5 drawers, 110 x 55 x 40 centimeters (H/W/D)
- Numerous carved patterns and different wood and brown tones create a harmonious, natural aesthetic
- Carcass and fronts made of lacquered solid mango wood, which impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- The soft-close and push-to-open system allows silent closing and effortless opening and gives a high-quality, handleless look
- With five spacious drawers, the chest of drawers offers versatile storage space for books, clothes or everyday items in the hallway, bedroom or living room
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 110 cm |
| Larghezza | 55 cm |
| Profondità | 40 cm |
| Peso | 32.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,29 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Marrone, Policromo, Écru |
|---|---|
| Details: | fatto a mano, massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Mango Legno vergine, Bordo posteriore: Pannelli di fibre a media densità, Piede / Base:, Mensola: Pannelli di fibre a media densità, Carcassa del cassetto: 5 Stück Pannelli di fibre a media densità, 20 Kg,, |
| Serie: | Gino |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Lounge |
Valutazioni
Accedi