Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Time to make a statement - this extra-large hourglass transforms the moment into a stylish ritual. With its clear design, white sand and glass body, it brings calm, structure and a touch of poetry to modern living spaces. Whether as a meditative accent on the desk, stylish decoration on the shelf or as a charming stylistic element in the bathroom - the decorative timer combines aesthetics and function in a particularly elegant way. In combination with minimalist furniture or natural materials, it creates an exciting contrast that gives the room a timeless touch. Ideal for anyone looking for something special in the details.
- High-quality hourglass made of glass with white sand, 45 x 18 x 18 centimeters (H/W/D)
- The simple silhouette combined with white sand can be harmoniously integrated into various interiors
- With a running time of 4 hours, this decorative object interprets the passage of time in a poetic way
- An impressive gift idea for decoration fans and design lovers
- Each hourglass is mouth-blown and unique
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 18 cm |
| Profondità | 18 cm |
| Peso | 2.3 kg |
| Volume (imballato) | 0,17 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno, Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Bianco, Trasparente |
| Details: | soffiato |
| Catalogo di stampa: | corpo: vetro, vetro, |
| Serie: | Timer |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2017-1 |
| Topic: | Fathers Day, Home Office |
Valutazioni
Accedi