Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The Valerio tableware series adds striking accents to any table. The deep, dark colors and matte finish give the series a powerful, modern look, while the finely textured appearance turns every plate and bowl into a small work of art. Handcrafted from durable ceramic, each piece is unique and effortlessly accompanies everyday life and special moments alike. Combined with light-colored linen tablecloths, gold-colored cutlery, or natural wood elements, it creates an exciting interplay of contrasts. The tableware combines purist restraint with artisanal soul, creating a stylish stage for culinary highlights.
- Ceramic bowl in black and brown, 4 x 17.6 x 17.6 centimeters (H/W/D)
- The Valerio series impresses with its dark colors, matte finish, and natural textured look
- Combines modern minimalism with sophisticated craftsmanship and can be combined in many ways
- Each piece is handmade and unique, crafted from durable, robust ceramic
- Dishwasher and microwave safe – perfect for everyday use or special occasions
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 6.3 cm |
| Larghezza | 16.6 cm |
| Profondità | 17 cm |
| Peso | 0.42 kg |
| Volume (imballato) | 0,10 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | adatto per micro onde, dipinti a mano, fatto a mano, lavabili in lavastoviglie, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | 100 %, ,,,, |
| Serie: | Valerio |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi