Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Crystal glazes are glazes in which crystals grow in the glaze during the firing process. They form during the cooling process and solidify with the glaze. Star-shaped, flower-like and often different in color to the rest of the glaze, they appear to blossom deep inside the glaze and on the surface.
- Porcelain bowl in black and gold, 8.8 x 20.5 x 20.5 centimetres (H/W/D)
- The crystal glaze on the outside is particularly effective
- The titanium-coated inside of the shell has a matt golden shimmer
- The handmade production and the special glaze ensure that each porcelain bowl is unique
- Not suitable for dishwasher and microwave
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 6 cm |
| Larghezza | 11 cm |
| Profondità | 11 cm |
| Peso | 0.24 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Color oro, Nero |
|---|---|
| Details: | fatto a mano, non adatto per micro onde, non lavabile in lavastoviglie, ogni pezzo unico, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | , ,, 250 ml,, |
| Serie: | Diva |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2023-1 |
Valutazioni
Accedi