Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Romance meets suitability for everyday use - the Cuori tableware series brings a playful heart design and artistic look to the dining table. The lovingly designed motifs in deep blue look hand-painted and stand out charmingly against the white background with fine speckled details. Made from high-quality, glazed ceramic, the series combines decorative character with practical benefits - dishwasher and microwave safe. Whether as a highlight on an open kitchen shelf or combined with simple tableware: Cuori adds an extra dose of heart to any setting - ideal for playful country house looks, modern interiors or romantic table moments.
- White ceramic bowl with blue heart details, 6.4 x 20 x 20 centimeters (H/W/D)
- The Cuori series sets charming accents with lovely little hearts in a hand-painted look
- The dark blue tones stand out perfectly on the white background with fine speckled details
- Made from high-quality, glazed ceramic, the tableware is as functional as it is decorative
- Suitable for dishwasher and microwave -perfect for everyday use or special occasions
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 6.4 cm |
| Larghezza | 20 cm |
| Profondità | 20 cm |
| Peso | 0.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina, Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Bianco, Blu |
| Details: | adatto per micro onde, lavabili in lavastoviglie, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | , ,, 550 ml |
| Serie: | Cuori |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-1 |
Valutazioni
Accedi