Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Mix and match – the Colorino porcelain tableware range offers beautiful colours that can be combined harmoniously. Alongside this green porcelain bowl you will find other bowls, plates and mugs in red and yellowish-brown to suit modern furnishing styles. This bowl's elegant design, with its stylish base, makes it perfect for use as a serving dish for tasty treats or as a cereal bowl. This green and white bowl will be a decorative addition to any table setting.
- Porcelain cereal bowl, 17 cm in diameter, 8.6 x 16.8 x 16.8 cm (H/W/D)
- The green porcelain bowl adds a splash of colour to the dining table
- With the stylish look of a ceramic bowl and also an eye-catcher as a fruit bowl
- Capacity: 500 ml
- A practical all-rounder which is suitable for the microwave and dishwasher
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 8.6 cm |
| Larghezza | 16.8 cm |
| Profondità | 16.8 cm |
| Peso | 0.51 kg |
| Volume (imballato) | 0,03 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Bianco, Verde |
| Details: | adatto per micro onde, lavabili in lavastoviglie, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | , ,, 500 ml |
| Serie: | Colorino |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-1 |
| Calendario di marketing: | Giugno |
Valutazioni
Accedi