Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
With its lovingly handcrafted character, deliberately irregular lines and charming color contrasts, the tableware from the Capri series brings Mediterranean lightness to the table. The organic design with a painterly play of colors gives each piece an individual expression - perfect for stylish everyday moments with personality. The lightly textured surface and artistic look are reminiscent of a boutique café by the sea. Ideal for creating a relaxed yet sophisticated look with natural cutlery, coarse linen and simple glasses. Suitable for everyday use thanks to robust materials - and at the same time a real statement for anyone who appreciates something special.
- Small ceramic bowl in bright colors, 6.2 x 10.5 x 10.5 centimeters (H/W/D)
- Deliberately imperfect lines and contrasting, rich color nuances create an authentic handmade look
- Made of high-quality ceramic and perfect for natural, Mediterranean or boho-inspired table arrangements
- Each bowl is carefully hand-painted and unique
- Suitable for dishwasher and microwave -perfect for everyday use or special occasions
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 6.2 cm |
| Larghezza | 10.5 cm |
| Profondità | 10.5 cm |
| Peso | 0.25 kg |
| Volume (imballato) | 0,04 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Arancio, Blu, Policromo |
|---|---|
| Details: | adatto per micro onde, fatto a mano, lavabili in lavastoviglie, ogni pezzo unico, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | , ,,,, 350 ml |
| Serie: | Capri Geschirr |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi