Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The incomparable beauty of genuine ceramics is combined in this hand-made series with its enchanting play of aquatic colours. The practical feature of the Azur tableware
range is that it suitable for both the dishwasher and the microwave.
- Deep plate or soup plate made of ceramics in gorgeous shades of blue
- The different shades of turquoise in the artistic, traditionally produced glaze bring a touch of holiday flair to the table
- Looks just as good on a linen tablecloth as it does on a solid wood table
- The charming irregularities are traces of the manual craftsmanship that goes into making the tableware series
- It's highly practical that the Azur tableware series is suitable for dishwashers and microwave ovens
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 5.9 cm |
| Larghezza | 17 cm |
| Profondità | 17 cm |
| Peso | 0.386 kg |
| Volume (imballato) | 0,03 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina, Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Blu, Petrolio blu-verde, Verde |
| Details: | adatto per micro onde, fatto a mano, lavabili in lavastoviglie, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | , ,,, 628 ml |
| Serie: | Azur |
| Speciali: | Deals, In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2019-1 |
| Topic: | Wild Summer |
Valutazioni
Accedi