Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A touch of extravagance for every table setting: the Alissa tableware series captivates with a contrasting play of colors, combining velvety dark red with delicate, irregular speckles that lend each place setting a touch of individuality. The exterior features a surprising deep black coating with a matte texture, adding a touch of modern restraint. Each piece is carefully crafted by hand and impresses with its authentic ceramic feel. Ideal for combining with linen napkins, gold-colored cutlery, or rustic wooden elements, it creates a table setting with style and character – both for everyday use and for atmospheric dinners with guests
- Large ceramic bowl in red and black, Ø23cm
- A harmonious interplay of deep dark red and delicate white speckled details
- The exterior in simple black with a matte finish rounds off the aesthetic appeal of the tableware
- Made from high-quality glazed ceramic and carefully handcrafted to be one of a kind
- Dishwasher and microwave safe—perfect for everyday use or special occasions
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 4.7 cm |
| Larghezza | 22.6 cm |
| Profondità | 22.6 cm |
| Peso | 0.67 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Rosso |
|---|---|
| Details: | adatto per micro onde, dipinti a mano, fatto a mano, lavabili in lavastoviglie, ogni pezzo unico, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | , ,,,, 600 ml, |
| Serie: | Alissa |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi