Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Timelessly beautiful and functional at the same time - this glass carafe brings pure elegance to the table. Made from clear glass with a slightly curved silhouette, it is a stylish companion for water, spritzers or homemade lemonade. A matching glass is included in the set, making the duo perfect for stylish refreshments. Whether on a wooden tray with colorful accessories or next to a vase of wild flowers - the set is a charming eye-catcher. Ideal for the kitchen, dining table or home bar, it combines design with practical everyday practicality.
- Set of 2 glass carafe and drinking glass with fluted look, 18.5 x 9 x 9 centimeters (H/W/D)
- The ribbed surface ensures a timeless look and pleasant feel
- Perfect for serving water, juice or cocktails and a real eye-catcher in the interior
- Can be combined in a variety of ways with colored or plain glasses for a harmonious, stylish table arrangement
- Carafe and glass are dishwasher-safe and mouth-blown unique pieces
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 18.5 cm |
| Larghezza | 9 cm |
| Profondità | 9 cm |
| Peso | 0.51 kg |
| Volume (imballato) | 0,03 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina, Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Grigio, Trasparente |
| Details: | lavabili in lavastoviglie, quantità di riempimento, soffiato |
| Catalogo di stampa: | Vetro, ,, 1895 ml |
| Serie: | Rumba |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Topic: | Home Office |
Valutazioni
Accedi