Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real gem for the dining table - this drinking glass enchants with fine, silver dots that give the clear glass a gently glamorous touch. The delicate ornament shimmers discreetly in the light and turns every drink into a stylish moment of enjoyment. With its elegant look, the glass is suitable for both festive table settings and modern everyday settings. It looks particularly elegant in combination with linen, natural materials or accessories in brass or black. A small eye-catcher with a big impact - perfect for adding that certain something to the table.
- White wine glass with silver dot details, 21.5 x 8.3 x 8.3 centimetres (H/W/D)
- Fine, silver embellishments give the drinking glass a touch of gentle elegance
- With a capacity of 305 ml, the wine glass provides a full-bodied enjoyment experience for fine wines
- Ideal gift idea for fans of table decorations and wine lovers
- Für eine lange Lebensdauer dieses handgefertigten Glasobjekts empfehlen wir die Reinigung von Hand
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 21 cm |
| Larghezza | 8 cm |
| Profondità | 8 cm |
| Peso | 0.13 kg |
| Volume (imballato) | 0,08 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Bar |
|---|---|
| Colore: | Argento, Trasparente |
| Details: | fatto a mano, non lavabile in lavastoviglie, ogni pezzo unico, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | Vetro, ,, 305 ml, |
| Serie: | Glam Dots |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Topic: | Mothers Day, Spring Selection, Wild Summer |
Valutazioni
Accedi