Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
With clean lines and an elegant, textured surface, the Riffle water glass brings a breath of fresh air to the table. Ideal for water, juices or refreshing drinks, it sets stylish accents in modern and Mediterranean interiors. The texture ensures a pleasant feel and gives every drink that certain something. The glass can be combined particularly well with delicate pastel shades or bold accent colors to create a relaxed, summery atmosphere - perfect for social gatherings or festive occasions.
- Modern water glass in a linear design, 11 x 9 x 6.6 centimeters (H/W/D)
- The classic shape and ribbed structure make the glass an eye-catcher on any dining table
- With a generous capacity of 440 ml, the glass is ideal for refreshing drinks
- Dishwasher-safe and therefore perfect for everyday use or special occasions
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 11 cm |
| Larghezza | 9 cm |
| Profondità | 6.6 cm |
| Peso | 0.193 kg |
| Volume (imballato) | 0,02 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina, Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Trasparente |
| Details: | lavabili in lavastoviglie, non adatto per micro onde, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | vetro, , 440 ml, |
| Serie: | Riffle |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2021-1 |
| Calendario di marketing: | Dicembre |
Valutazioni
Accedi