Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Colorful, playful and with a special twist - this glass brings color and dynamism to the table! The vibrant dots in a raised 3D design add an artistic touch to any drink and turn every pour into a stylish experience. Perfect for fine wines or refreshing drinks, it adds a charming touch to any table setting. Whether as a cheerful splash of color in a modern collection of glasses or as an unusual gift for connoisseurs - this design highlight will impress across the board. In combination with plain glasses, it creates an exciting contrast that enhances any table decoration.
- Water glass with dot design, 8.8 x 8.1 x 8.1 centimeters (H/W/D)
- The dots with 3D effect in different, vibrant colors make this glass a special eye-catcher
- With a capacity of 305 ml, the glass is ideal for refreshing drinks
- A unique, handcrafted piece that brightens up everyday life and adds a touch of zest to the glassware range
- Please do not put this handmade glass object in the dishwasher to ensure its longevity
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 8.8 cm |
| Larghezza | 7 cm |
| Profondità | 7 cm |
| Peso | 0.14 kg |
| Volume (imballato) | 0,03 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina, Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Policromo, Trasparente |
| Details: | fatto a mano, non lavabile in lavastoviglie, ogni pezzo unico, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | Vetro, Vetro, ,, 305 ml, |
| Serie: | Party Dots |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Topic: | Spring Selection |
Valutazioni
Accedi