Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A touch of ocean feeling for the laid table: the glasses in the Greece series combine classic design with a modern interpretation of colour. The slightly translucent blue colour is reminiscent of summer nights by the sea and gives drinks a fresh twist. Fine embossing with nautical motifs provides structure and elegance - a pleasure both visually and to the touch. Drinking glasses of this type enhance any occasion, from a relaxed dinner to a stylish cocktail evening. Particularly charming in combination with crockery in natural colours, linen napkins or accessories with a coastal look. Ideal for anyone who loves detailed accents with a maritime touch.
- Small water glass with pattern in blue, 10 x 8.5 x 8.5 centimetres (H/W/D)
- The glass fascinates with its classic shape and its slightly transparent colour in bright blue
- The detailed embossing in the form of maritime symbols lends a high-quality look and feel
- With a capacity of 300 ml, the glass is ideal for refreshing drinks
- Brightens up everyday life and adds a touch of panache to the glass range
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 10 cm |
| Larghezza | 8.5 cm |
| Profondità | 8.5 cm |
| Peso | 0.29 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina, Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Bianco, Blu, Marrone |
| Details: | non adatto per micro onde, non lavabile in lavastoviglie, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | vetro, 300 ml,, |
| Serie: | Greece |
| Speciali: | In magazzino, PRIMA |
| Stagione: | Saison2022-2 |
| Topic: | Wild Summer |
Valutazioni
Accedi