Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The glasses in the Duetto series impress with colored glass in a cool, rich green, which sets fascinating accents depending on the incidence of light. The classic design and high-quality finish make each glass a stylish eye-catcher on the dining table. Particularly harmonious in combination with clear, minimalist elements or rustic accents, this range adds a special touch to any room. The versatile aesthetic can be effortlessly integrated into both elegant and relaxed table arrangements, creating a sophisticated, timeless look. A real eye-catcher for any table.
- Stylish water glass in green, 10 x 8 x 8 centimeters (H/W/D)
- The classic design harmonizes perfectly with Mediterranean, fresh or colourful table arrangements
- The classic design harmonizes perfectly with Mediterranean, fresh or colourful table arrangements
- With a generous capacity of 250 ml, the glass is ideal for refreshing drinks
- Brightens up everyday life and adds zest to the glass range
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 10 cm |
| Larghezza | 8 cm |
| Profondità | 8 cm |
| Peso | 0.13 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina, Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Petrolio blu-verde, Turchese, Verde |
| Details: | quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | Vetro, 250 ml |
| Serie: | Duetto |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Topic: | Wild Summer |
Valutazioni
Accedi