Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The glasses in the Caramel series bring warm elegance to the table with their amber-coloured shimmer. Each individual piece fascinates with its ornate, mottled look, which is reminiscent of fine natural stone and creates effective highlights - whether at dinner, at the bar or as a decorative accent on the shelf. The fine gold rim, applied by hand, gives the design a touch of glamour and underlines its high-quality character. The glasses harmonise particularly well with plain porcelain, elegant linen napkins or modern metal accessories. Ideal for setting the scene for stylish tableware and charming hospitality.
- Water glass with brown pattern and gold rim, 10 x 8.5 x 8.5 centimetres (H/W/D)
- The speckled glass creates effective accents on the dining table, at the bar or on the shelf
- The fine border in gold adds a subtle, glamorous accent and is carefully painted by hand
- With a generous capacity of 430 ml, the glass is ideal for refreshing drinks
- Brightens up everyday life and adds a touch of panache to the glass range
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 10 cm |
| Larghezza | 8 cm |
| Profondità | 8 cm |
| Peso | 0.28 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina, Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | dipinti a mano, fatto a mano, non adatto per micro onde, non lavabile in lavastoviglie, ogni pezzo unico, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | Vetro, ,, 430 ml,,, |
| Serie: | Caramel |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi