Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
In delicate dusky pink and with a flowing textured finish, this water glass becomes a small work of art for everyday use. The handcrafted surface catches the light in a special way and creates a lively, high-quality appearance. Whether for a relaxed breakfast or as a stylish detail on a set table, the glass brings dynamism and elegance to the table. Combined with other glasses in different colors or as an eye-catcher in a clear set, it creates a modern, casual look that makes every drink that little bit more special.
- Pink water glass with textured detail, 10.8 x 8.4 x 8.4 centimeters (H/W/D)
- Flowing embossing brings dynamism to the table and gives a high-quality look and feel
- The slightly transparent dark dusky pink color brightens up everyday life and adds zest to the glassware range
- With a capacity of 300 ml, the glass is ideal for refreshing drinks
- Each glass is unique and carefully handcrafted
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 11 cm |
| Larghezza | 8 cm |
| Profondità | 8 cm |
| Peso | 0.31 kg |
| Volume (imballato) | 0,04 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Fucsia, Viola |
| Details: | fatto a mano, ogni pezzo unico, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | Vetro, Vetro, ,, 300 ml |
| Serie: | Amara |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Topic: | Wild Summer |
Valutazioni
Accedi